Pertek Termal

Muhteşem doğası ve kültürlerin buluşma noktası olan Pertek’te eşsiz ‘’Doğal Medikal su’’ bir şifa kaynağı olarak misafirlerini beklemektedir. Pertek Termal; doğal medikal suyumuzun banyo kürü, içme kürü ve inhalasyon uygulamaları ile size sağlık,huzur ve zindelik sağlayan nadide bir termaldir.

Farklı

Termal Deneyim

Daha önce yaşamadığınız bir termal kaplıca ve içmece deneyimi yaşayacaksınız. Profesyonel personelimiz size yardımcı olmaktan her zaman mutlu olacaklar.

Elit Termal Deneyimi

Pertek'e Hoş Geldiniz

Pertek Termal'de her zaman VIP'siniz. Sağlık açısından size ihtiyaç duyduğunuz 5 yıldızlı hizmetler sunuyoruz. Diğer termal tesislerde bulamayacağınız tedavi edici ve ağrı azaltıcı, termal, masaj ve (akupunktur, hacamat, sülük terapisi gibi) geleneksel terapi hizmetlerini sunuyoruz. Pertek Termal bu açıdan bakıldığında bölgesinde ilk ve tek sağlık merkezidir. Sağlık, huzur ve mutluluk sizi bekliyor!

0
Başarılı Tedavi
0
Ziyaretçi
0
Geleneksel Tıp

Termal Terapi Nedir?

Yeraltından çıkan 20°C’nin üzerindeki sulara “termal sular” adı verilir. Doğada mevcut olan termal sular, şifalı çamurlar ve şifalı sular içme, içine girme, vücuda sürme, soluma şeklinde hastalıkların tedavisinde çok eski zamanlardan beri kullanılagelmektedir. Günümüzde bu tür tedavilerin tümüne birden “Balneoterapi” adı verilmekte olup yaygın kullanımıyla bu şekilde yapılan tedaviye “termal tedavi” veya “kaplıca tedavisi” denilmektedir. Termal kaynaklarda çıkan sular nadiren içilebilir özellikte olmaktadır. Bu tür içilebilir termal su kaynaklarına “içmece” adı verilir.

Pertek termal suyu hem kaplıca hem de içmece özelliğinde eşsiz bir şifa kaynağı olan “Doğal Medikal Su” niteliğindedir.