PERTEK BLOG: GERİ GİT

SEDEF VE EGZAMA HASTALIKLARINDA KAPLICA TEDAVİSİ

 

SEDEF HASTALIĞI NEDİR?

Sedef hastalığı olarak bilinen Psoriasis, tanısı konulduktan sonra ömür boyu devam eden, tedavisi olmayan kronik seyirli bir deri hastalığıdır. Beyaz kan hücrelerinin cilde yanlışlıkla saldırması sonucunda deride sedef benzeri beyaz renkte pullarla kaplı kızarıklıkların oluştuğu bir cilt bozukluğudur. Hastalığın en tipik belirtisi diz, dirsek, saçlı deri, tırnaklar, genital bölge, kasık, koltuk altı, meme altı, avuç içi, ayak tabanı gibi çok çeşitli yerlerde kırmızı renkli üzerlerinde sedef rengi kabukların bulunduğu keskin sınırlı lezyonlardır.

 

EGZAMA NEDİR?

Egzama yani atopik dermatit, ciltte kaşıntı, kızarıklık, kuru pullu yama şeklinde lezyonlar gibi çeşitli rahatsızlıklara sebep olan oldukça yaygın, tedavisi kolay bir deri hastalığıdır.

İçi su dolu kabarcıklar şeklinde başlayan egzama bu kabarcıkların kepeklenmeye, kabuklara ve son aşamada ciltte kalınlaşmaya dönüşmesiyle kendini gösterir.

 

TERMAL SU VE KAPLICA

Termal su, yeraltından çıkan ve sıcaklığı 20-110°C arasında değişen, mineral açısından zengin doğal kaynak suyudur. Termal kaplıcalar ise bu suyun kaynağında kurulan tesislere verilen addır. Termal sular yerin yüzlerce metre altından çıktıkları için, yer yüzüne ulaşırken toprakta bulununan doğal mineraller, mikroorganizma ve elementler gibi pek çok faydalı içeriklerle zenginleşirler. Bu nedenle de hem şifalı hem de dinlendirici etkileri bulunmaktadır. Yüzlerce yıldır çeşitli hastalıkların tedavisi için alternatif olarak kullanılan termal suların kullanım amaçları her geçen gün büyümektedir. Termal sular ısısı, içeriği ve mineral oranı bakımından birbirinden farklı olabilir.

 

PERTEK TERMAL'İN SUYU NEDEN ÖZEL?

Pertek “Doğal Medikal Suyu” vücut ısısına yakın sıcaklığı olan kalsiyum, magnezyum ve bikarbonatlı içilebilir özel bir termomineralli su karakterindedir ve ayrıca karbondioksitli, kalsiyumlu, magnezyumlu ve bikarbonatlı özel bir balneolojik sudur. Bu şifalı su, özellikle Sedef ve Egzama gibi cilt hastalıklarında çok önemli etkiler göstermektedir. Eğer bu cilt rahatsızlıklarına sahipseniz Pertek Termal'e gelip size özel seanslar ile gereken tedavi hizmetlerini kişiye özel bir yaklaşımla alabilirsiniz.

 

 

Çağrı Merkezi 7/24

0 428 651 2842

Adres

Kaledibi Mah. 75. Yıl Cad. No: 17 Perdek Feribot İskelesi Yani 62500 Pertek-Türkiye

Takip Et

© Pertek Termal Hotel 2021

Copyright